Kassandra

images-1

Jméno: Kassandra

Věk: okolo 1700 (18)

Rasa: Polobůh – Artemidina lovkyně

Božský rodič: Athéna

Vzhled: Její tvář lemují světle zrzavé rovné vlasy splývající až po boky většinou volně rozpuštěné nebo stáhnuté do dlouhého ohonu. Obličej jí také zdobí velké, modré až šedivé oči barvy bouřky orámované dlouhými tmavými řasami. K tomu ještě malinký nosík a plná růžová ústa. Pleť jí lehce, stříbřitě září. Kassandřina postava je spíš menších měřítek. Zas ale takový špunt není. Měří krásných 160 cm a váží 45 kg. Vůbec se tím ale nezabývá. Jelikož se narodila před více než tisíce lety, kdy se tolik váha nebrala vážně, klidně jí, na co má chuť. Ona se však pořád hýbe, a tak si udržuje svůj zdravotní stav v přiměřené míře. Ne že by o svůj vzhled nepečovala. To by se pomalu nedala považovat za ženu. Má se ale ráda taková jaká je a ani za nic by to nevyměnila. Nepreferuje malování a ani na to nemá čas, když pořád bojuje nebo trénuje. Její postava je díky tomu pěkně svalnatá a štíhlá. Na ní skoro nikdy neuvidíte nic jiného než oblečení stříbrné barvy. Nemá žádný určitý styl, protože většinou nosí to samé.

Povaha: Po své matce Athéně Kassandra zdědila neobvyklou chytrost. Protože měla spoustu času, své schopnosti a vědomosti si velmi rozšířila ve všech směrech vědy. Za svůj život už toho dost zažila, a tak se snad nebudete divit, že je spíše odtažitější a nedůvěřivější. Její důvěru si však můžete získat, ale těžce. Poté za své skutečné přátele nasadí i život. Ale pokud ji zradíte, už nikdy vám neodpustí. Je velice přísná, co se týče učení, ale kvůli tomu také hodně naučí. Kassandra je dochvilná a nesnáší, když se někdo opozdí, byť jen o chvilinku. Když někdo podvádí, zhnusí se  jí tak, že by ho nejraději roztrhala, ale její druhé já jí to ohledně cti nedovolí.

Historie: Narodila se v době Starověkého Řecka při nadvládě Říma. Její otec měl vysoké postavení a vynikal ve strategii. Tak si ho právě všimla Athéna, bohyně moudrosti. Přestože Athéna byla řecká bohyně a její otec říman, bohyně se do něj zamilovala a darovala mu dítě. Kassandru. Už od narození byla velice chytré a vynalézavé dítě, a když jí bylo osm let, vymyslela past na řeky. Jejího otce to tak nadchlo, že nezpozoroval nestvůru, která se k ní zrovna dostala, a tak Kassandra málem umřela. Ona byla zvyklá, že jí navštěvovali takové příšery, ale zatím se jí nikdy nedotkli. Naštěstí Athéna zasáhla a jako zázrakem se najednou kyklop vypařil. Poté jí otec všechno řekl. Už jako malá to pochopila. Vděčila za to své nepřirozené moudrosti dítěte. Otec jí pověděl i o táboře poblíž Athén, kde cvičí polobohy, jako je ona sama. Sám ji tam dopravil a zanechal do rukou vedoucích. Tam se Kassandra naučila bojovat a ve svých osmnácti letech na výpravě jí osud do cesty přivedl lovkyně. Jí to velmi lákalo, a tak se k nim přidala a složila sliby.
Po celá staletí se putovala s lovkyněmi a učila se nové dovednosti. Posledních pár století se stala vedoucí skupiny. Když se Olymp přestěhoval do Ameriky, ona a její lovkyně se vydaly na to samé místo. Když náhodně navštívily tábor v Las Angeles, pocítila touhu učit potomky bohů svým dovednostem. Zašla tedy za Artemis a svůj nápad jí řekla. Bohyně lovu ten úkol moc nenadchl, ale po nějaké době  jí to vzhledem k situaci připadalo rozumné, poslat jednu ze svých dcer na ochranu tábora. Tak se Kassandra dostala do tábora.
Zbraně: zbraně Stříbrný luk a toulec s šípy se stejným účinkem jako božské bronzu (stříbrná vlásenka), 2 stříbrné dýky.
Schopnosti: Dokáže mluvit s lesními zvířaty a proměnit se ve vlka.
Je obdařená neobyčejnou chytrostí a moudrostí.

Majetek: Malý balíček, který se dá proměnit v cokoliv, co potřebuje. Má v ní schované vše, co má.

Boj beze zbraně 2/10
Boj s mečem 6/10
Boj s dýkou 9/10
Boj s kopím/ oštěpem 3/10
Lukostřelba 10/10